10 טיפים להסבה להיי טק
אבי-01
אבי לואיס
מפתח תוכנה

מדי שבוע אני מקבל מספר פניות בפרטי מאנשים שרוצים לעשות ׳פיבוט׳ לקריירה בהיי טק.

כל אדם מגיע מרקע שונה עם חוזקות שונות, אבל לדעתי יש כמה קווי יסוד משותפים שכדאי לחשוב עליהם לפני שאתם קופצים לזירה.

1. ללמוד מקצוע טכני מאפס? זו שאלה אישית מאוד. מצד אחד יש ביקוש רב לתקיפידים טכניים וזה גם מקנה יתרון יחסי בשוק. מצד שני ההשקעה של זמן וכסף על מנת לרכוש את הידע והמיומנות הנדרשים עלולים להיות אדירים. זה גם לא לכולם. לא כולם מתחברים או נהנים מכתיבת קוד או פיתוח אלגוריתמיקה. לפני שאתם מחליטים להיכנס למסלול לימודים טכניים (בין אם זה עצמאית או דרך מוסד כלשהו), כדאי לשאול את השאלות הבאות: האם החומר מעניין אותך? האם יש לך יכולת להשקיע חודשים או שנים בלימוד החומר?

2. יש מגוון משרות טכניות שונות: לא כולם מהנדסי תוכנה (וגם בתוך עולם ההנדסת תוכנה יש מלא משרות כגון פרונט, באק, דב-אופס וכו׳). כדאי לבדוק תחומים כמו דאטה סיינס, עיצוב, UX/UI, ו – growth marketing, שהם גם משרות טכניות ולדעתי ההשקעה הראשונית בלרכוש מיומנות בסיסית בהם היא נמוכה יותר מהנדסת תוכנה.

3. ללמוד לבד עצמאית או במוסד לימודים / קורס? זו שאלה מאוד אישית. בעיניי רוב האנשים יעדיפו ללמוד במסגרת פורמלית בין אם זה בוטקאמפ, מכללה, סדנא או אוניברסיטה. זה מקנה לך סביבה מעודדת, סיליבוס עם דדליינים ברורים, רשומה בקו״ח / לינקדין שמראים על איזשהו ניסיון, ולעיתים גם עזרה לסדר ראיונות עבודה בסוף. מצד שני הם עלולים להיות יקרים, וחשוב לזכור שכל החומר ניתן להשיג בחינם דרך אינספור אתרים כגון Coursera, Udemy, YouTube ואחרים.

4. לבדוק משרות לא בעלי רקע טכני בהיי טק. כגון content design, גיוס עובדים, HR, מכירות וכו׳. כמו כן לכל חברה יש עורכי דין, מנהלי חשבון ומגוון מקצועות בתפקידי ייעוץ. אם יש לך כבר תואר או מקצוע, יכול להיות לכם אפשרות להצרטף לחברת היי טק על תקן המקצוע הקיים.

5. הפלונטר של ׳צריך נסיון כדי לקבל ניסיון׳. זה אחד הדברים הקשים ביותר שאנשים שבתחילת דרכם מתמודדים איתו. ואין כאן תשובה פשוטה. נסיון יכול להיות תואר במדמ״ח ויכול להיות גם רפו בגיטהאב. איך לצבור ניסיון בתחילת הדרך? זה יכול להראות כמו לעבוד על פרוייקטים בחינם או להיכנס לעבודה עם משכורת נמוכה מהמקובל בשוק.

6. מעבר בתוך חברה. אני מכיר לא מעט אנשים שעשו מעבר למשרה טכנית בתוך החברה שהן עובדים בה. זה כמובן דורש תמיכה וגיבוי מהמנהל וגם נכונות מצד המהנדסים – למצוא לך פרויקטים מתאימים וללמד אותך על הדרך. נכון, זה מאוד תלוי בניסיבות, אבל היתרון כאן הוא שהעובד ממשיך לשמור על ביטחון כלכלי וגם ללמוד תחום חדש תוך כדי העבודה.

7. מוטיבציה וייעוד. דרך הכניסה לעולם ההיי טק עלולה להיות קשה וארוכה. הרבה דחייות. חברות שאפילו לא נותנות מענה אחרי שאתה מגיש קו״ח. קושי עם החומר. תחושה עמוקה של מטרה וייעוד תעזור לשמור על השפיות לאורך הדרך.

8. ללמוד. כל הזמן. גם אם אתם לא מחליטים להיכנס להיי טק. חומרים טכניים הם ניגשים יותר מאי פעם וזה רק מוסיף ומעשר את הידע. אפשר גם שעה בשבוע של קורס מבוא כלשהו ביוטיוב.

9. לדבר עם אנשים שכבר עובדים בהיי טק. מה עבודת היום יום שלהם? הם נהנים? איך נראה תהליך הגיוס? תנאי קדם? תחושת השליחות מהטכנולוגיה שהם בונים? כדאי להיחשף קודם לאנשים שכבר נמצאים שם. זה יעזור להבין אם זה מתאים לכם ואם זה באמת מעניין אותכם.

10. לא להתייאש. לא משנה מה יהיה בסוף. חשוב לזכור שיש עולם שלם מחוץ לקריירה ועבודה.

בעל תואר מדמ"ח / מדעי הרוח מהעברית, הקים קבוצת כושר קרבי לחיילים בודדים, במקור מאוסטרליה, מתעניין בעולם ה deFi.

הישארו מעודכנים

הצטרפו לעמוד הטלגרם שלנו!

*זוהי קבוצה שקטה שבה רק האדמינים שולחים הודעות

עזרנו לכם? שתפו את הכתבה עם חברים!

יש לך מאמר שיעזור?

דילוג לתוכן